Düğününüze Özel Makyaj Sırları

0 414

Merhabalar,
Aşk’ın bir başka yaşandığı yaz aylarına özel Aşk’ın taçlandırıldığı mutlu günlerinizde sizlere yardımcı olması için paylaştığımız sırlara devam ediyoruz. Dileğimiz odur ki; Aşkınız daim olsun. Aşksız bir gününüz geçmesin. Mutluluğu aşkı fark ederek yaşayanlardan olun.
En özel anlarınızdan biri olan düğününüzde sizleri davetlilerin gözlerinde ışıl ışıl ve güzellikler içerisinde gösterecek doğru makyajı yapmanıza yarayacak ünlü makyözlerden başarısı kanıtlanmış sırlar;

Ellice Schwab, NYC
Etkileyici bakışlar mı istiyorsunuz? Öyleyse ten ve göz rengine göre makyaj yapmaya özen gösterin. Kirpik çizgisiyle göz kapağı arasında boşluk olmamasına dikkat edin. Önce toz şeklindeki farı veya göz kaleminizi uygulayın. Daha sonra kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde, göz kapağını kaldırın ve göz kalemiyle hafif vuruşlar yapın. Böylece gözlerinize ve kirpiklerinize anlam katmış olursunuz.

Bobbi Brown
Makyajda kapatıcınızı sadece gözaltı morluklarınıza değil, kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde, göz çukurlarına ve burun etraflarına da hafifçe sürün.

Kimberly Soane, NYC
Sıcak su, ince kirpiklerin bükülme özelliğini arttırır ve kopmasını engeller. Bu sebeple kirpik kıvırıcısını banyodan hemen sonra kullanın.

Tia Hebron, Sandy Springs, GA
Kaş pudrası ne kadar doğal görünse de etkisi uzun süreli değildir. Kalıcı bir etki için ilk olarak kaş kalemini açın ve parçalarını pudranın içine atın. Böylece kalemin kalıcı balmumu etkisiyle pudranız uygulayacağınız yere yapışacak ve uzun süreli etki sağlayacaktır.

Sherri Hubner, Snoqualmie, WA
Fondöteni elinize alıp avuç içlerinizi bir dakika kadar ovalayın. Sonra alın,burun, yanak ve çene bölgesine fondöteni iyice uygulayın. Ilık uygulamayla daha doğal bir makyaja sahip olacağınızdan da emin olun.

Ricki Gurtman Morgan Ville, NJ
Makyajda aşırıya kaçmayın: Önce arka fondan başlayın. Fondöteninizi uygulayın. Göz makyajından önce allık ve rujunuzu sürün. Böylece yüzünüz daha parlak görünecek ve az bir gölgelendirme yeterli olacak. Göz kalemi ve maskarada aşırıya kaçmayacaksınız.

Tanya Millet, Victorville, CA
Uzun ve yoğun kirpikler için, ikili maskara kullanın. Önce, içindeki kremle kirpiklerinize hacim veren volume maskarayı kirpik başlangıcından başlayarak sürün. Biraz kuruması için bekleyin ve daha sonra içindeki jel ile kirpiklerinizin kıvırcıklaşmasını önleyen uzatıcı maskarayı uygulayın.

Wendy Lick, Chicago.
Eğer rujunuzu yanınıza almayı unuttuysanız endişelenmeyin. Dudak kreminden bir parça alıp, pembe pudra veya fara bastırın ve dudağınıza uygulayın. Rujunuz daha parlak ve kalıcı olacaktır.

Shelby Sterrett, San Diego
Kanıtlanmış bir tavsiye: Göz veya dudak kalemini uygularken dirseklerinizi mutlaka rahat edecek bir yere -örneğin masaya- yaslayın ki daha rahat ve doğru sürebilesiniz.

Barbara Stone, NYC.
Yorgun görünen gözlerde kırmızılığı ve solgunluğu azaltmak için mavi renkte göz kalemi veya far kullanın. Hafif gri bir farla, koyu mavi bir kalemi beraber kullanabilirsiniz. Gözün kırmızılığını daha çok ortaya çıkaracak mor türü renklerden kaçının.

Kaynak Bride’s

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.